..ještě jednou KROPKA 2009 - Polsko..

Naše další zahraniční cesta je za námi. Cestou do Glucholaz jsme litovali pořadatele, že takové škaredé počasí se jen tak nevidí. Opak byl však (naštěstí) pravdou. Přejezdem hranic Špunt , Wabi Daněk a Miloš Dvořáček, torzo skupiny Čechomor Franta Černý a Karel Holas a staříček šéfíček Josef Mlok Grim, ten který to všechno tak krásně spískal
se vyklubalo slunko a dohánělo co dopoledne promeškalo. Přivítal nás krásný areál a úžasní lidé, kteří se o nás starali od první minuty až po náš odjezd. Český blok začal od 15h po vystoupení vítězů celonárodní soutěže. My jsme vystupovali v „českém bloku“ jako třetí v pořadí a musím říct, že takové publikum jsem již dlouho nezažil. Jedním slovem perfektní. Poslouchali každé slovo , každou notu a pokud se jim skladba líbila, dali to řádně na vědomí potleskem. Navrhli jsme pořadatelům , že takové publikum by měli vyvážet do zahraničí. Prostě skvělé. Dostalo se i na přídavek. Děkujeme Mlokovi – staříčkovi šéfičkovi – za pozvání na tak perfektní festival a že jsme mohli být u toho s tak skvělou partou muzikantů. Děkujeme..


Nasz następny zagraniczną podróż się skończyła. Sposób robimy Głuchołazy organizatorów żałować, że taka brzydka pogoda po prostu nie widać. Przeciwieństwem był (na szczęście) prawdziwe. Crossing the vyklubalo słońce i to, co mógłby zrobić. Zadowoleniem naszych pięknej okolicy i wspaniałych ludzi, którzy dbają o nas od pierwszych minut od naszego wyjścia. Czeski bloku rozpoczęto od 15h po wyglądzie zwycięzców ogólnopolskiego konkursu. My wykonane w "Praga bloku" jako trzeci w kolejności i muszę powiedzieć, że taka publiczność nigdy nie długo. Jednym słowem doskonały. Słuchanie każde słowo, co pamiętać, a jeśli podobał składu one należycie pamiętać oklaski. Zaprojektowaliśmy organizatorów, że takie odbiorców powinny być wywożone za granicę. Po prostu świetnie. Są one również na dodanie. Dziękuję Mlok - w wieku šéfičkovi - za zaproszenie na festiwal i tak doskonały, że może być tam taki wielki kilka muzyków. Dziękuję.